Lista problemów, które pomaga rozwiązać kwas hialuronowy:

 1. Zmarszczki statyczne (czoła, nosa, brody, wokół oczu, wokół ust, na szyi),
 2. Bruzdy nosowo-wargowe,
 3. Wąskie lub asymetryczne usta,
 4. Obniżenie kącików ust i bruzdy przy kącikach ust,
 5. Obniżenie lub asymetryczne ułożenie brwi,
 6. Zapadnięcie i zacienienie pod oczami,
 7. Asymetria lub niezadawalający kształt nosa lub brody,
 8. Utrata objętości skroni, policzków, grzbietowych powierzchni dłoni,
 9. Utrata wyraźnego konturu twarzy,
 10. Asymetria, utrata jędrności i kształtu kobiecych okolic intymnych nowość.

ZABIEGI WYPEŁNIACZAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO (HA)

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymywanie wody w tkankach. Preparaty kwasu hialuronowego są całkowicie wchłaniane, jego cząsteczki nie są wykrywane przez system immunologiczny jako ciała obce i dlatego są to niewątpliwie najbardziej bezpieczne preparaty stosowane
w medycynie estetycznej. Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w tkankach, preparat ten nie stwarza ryzyka reakcji alergicznej i nie wymaga wykonania żadnych testów skórnych przed zabiegiem. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia i wysuszenia skóry, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Tkanki tracą swoją objętość.
Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętość można nie tylko wygładzić zmarszczki, ale też przywrócić objętość policzków, warg, skroni i grzbietów dłoni, a także modelować nos, brodę oraz poprawić kontur twarzy. Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

nowość Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również do estetycznej korekty okolic intymnych u kobiet, polegającej na przywróceniu objętości
i poprawie kształtu warg sromowych większych oraz zwiększeniu napięcia i elastyczności skóry tej okolicy. Zabieg ten odtwarza naturalne proporcje
i jędrność warg sromowych większych przywracając w ten sposób prawidłową szerokość szpary sromu. Dzięki temu zachowana zostaje naturalna ochrona śluzówki pochwy przed wysychaniem i infekcjami. Korekcja objętości częściowo lub całkowicie zanikłych warg sromowych większych przywraca również ich funkcję ochronną w stosunku do warg sromowych mniejszych zabezpieczając je przed urazami mechanicznymi w czasie normalnej aktywności życiowej (otarcia np. mocno dopasowaną bielizną i spodniami, podczas ćwiczeń czy jazdy na rowerze)


Opis zabiegu:
Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą lub kaniulą w miejsce wymagające korekcji.
U pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Zabieg nie wymaga okresu ograniczenia aktywności zawodowej, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-18 miesięcy (w okolicy intymnej nawet do 2 lat). Jego trwałość zależy od gęstości i ilości preparatu, okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, także solarium- skracają czas działania preparatu). Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża czas utrzymywania się efektu leczniczego.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Infekcje skórne w obszarach planowanych wstrzyknięć preparatu (aktywna opryszczka),
 • Zaburzenia układu krzepnięcia krwi,
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna),
 • Stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych,
 • Cukrzyca,
 • Choroby nowotworowe ,
 • Choroby autoimmunologiczne i z autoagresji,
 • Tendencja do powstawania bliznowców.

Przejściowe objawy niepożądane:

 • Niewielki obrzęk i zaczerwienienie obszaru poddanego zabiegowi,
 • Wybroczyny krwawe i siniaki ustępujące po kilku dniach i dające się zatuszować makijażem,
 • Bolesność pozabiegowa.